Bułgaria - fotoreportaż, moje wrażenia i inspiracje

Pod koniec lutego trafił mi się wyjazd służbowy do Bułgarii, a konkretnie do Veliko Tarnovo, dawnej stolicy kraju. Polska nazwa miasta to Wielkie Tyrnowo; leży ono w północno-centralnej części Bułgarii nad rzeką Jantrą, i jest położone na kilku wzgórzach, stąd niezwykle malownicze widoki oraz bardzo ciekawa i dość "ciasna" zabudowa (domy są zbudowane tak, jakby stały jeden na drugim ;). Pełno tam pomników, zabytków (w tym ruiny zamku z XII-XIV wieku), cerkwi, sklepów z rękodziełem oraz niezwykle otwartych, ciepłych, gościnnych i sympatycznych ludzi.

Oto, co mnie zachwyciło najbardziej w czasie pobytu, uchwycone telefonem komórkowym i nieco upiększone za pomocą aplikacji Instagram:

* Veliko Tarnovo
* Hotel Bolyarski - 4-gwiazdkowy hotel, położony w centrum miasta, oferujący fantastyczne widoki z balkonu :)* Muzeum Etnograficzne Etara w Gabrowie + muzeum stolarstwa w miejscowości Tryavna:


* Jedzenie - pyszne, lekkie i zdrowe; jedliśmy tam sałatki różnego rodzaju praktycznie codziennie; w pierwszy wieczór powitała nas słynna sałatka szopska, a potem sałatki i obiady były coraz lepsze i smaczniejsze, jak te na zdjęciach poniżej (plus potwornie słodkie desery, których raczej musiałam sobie odmawiać, ale i tak udało mi się spróbować co nieco)...* Poniżej pierwsze oznaki wiosny:


I kiczowate bułgarskie pamiątki:


* Lot/LOT. Tak na marginesie: ponoć selfie, wrzucane na Instagram są passe, obecnie największą furorę robią zdjęcia z samolotu, zatem oto moje małe widokówki z podróży powrotnej:


Ze specjalną dedykacją i podziękowaniem dla moich szefowych, które zabrały mnie w tę podróż w ramach spotkania partnerów programu Leonardo Da Vinci, Marty, z którą dzieliłam pokój oraz świetnie spędziłam ten czas, jak również Ani, która umiliła mi zajęcia Business English i lot powrotny. xo

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)