Pewnego razu na Krecie...

Do wakacji zostały jeszcze dwa miesiące, a ponieważ nie mogę się już doczekać jakiegoś wypadu w ciepłe i słoneczne miejsce, postanowiłam nieco powspominać... Oto jeden z moich ostatnich dłuższych urlopów (a w zasadzie, moja podróż poślubna) w migawkach, na Krecie. Zatrzymaliśmy się w hotelu w miejscowości Agia Pelagia, jednakże jednego dnia postanowiliśmy wypożyczyć samochód z parą nowo poznanych przyjaciół i pojechaliśmy pozwiedzać Heraklion, Knossos oraz Rethymnon (Retimno). Moim zdaniem, najpiękniejszym, najbardziej romantycznym i urokliwym miejscem na tej części wyspy jest miasto Rethymnon, które przypominało mi Wenecję... Dajcie znać, czy wam się podoba i czy kiedykolwiek byliście na Krecie. xo 

Agia Pelagia, znany kurort turystyczny usytuowany na środkowym, klifowym wybrzeżu północnej Krety, 20 km od Heraklionu i około 60 km od Rethymnonu. 


Knossos, odnowione północne wejście ze słynnym freskiem, ruiny Pałacu Minosa i pitosy, tj. dzbany do przechowywania żywności.


Heralkion - widoki na port, zatokę i jeden z bastionów fortecy Koules (Rocca al Mare).


Przystanek na plaży w Bali, nadmorskiej wsi między Retimno a Agia Pelagia. 


Rethymnon - mimo iż było to najciekawsze i najbardziej niesamowite miejscepodczas naszej wycieczki, moja bateria nie wytrzymała napięcia i po prostu... padła po zaledwie paru fotkach. 

Komentarze

  1. Pozazdrościć takich wczasów. Moja podróż poślubna była dużo mniej widowiskowa, ale do dziś ją wspominam. Piękne zdjęcia. Pozdrawiam Cię kochana! :*

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)