Yves Saint Laurent - recenzja

Wczorajszy wieczór miałam przyjemność spędzić w kinie studyjnym w Częstochowie, gdzie obejrzałam film pt. "Yves Saint Laurent", w reżyserii Jail'a Lespert'a (premiera w Polsce miała miejsce dwa dni wcześniej). 

Film przedstawia historię wielkiego francuskiego kreatora mody, YSL, od schyłku lat 50., gdy młody Yves rozpoczyna swoją karierę w modzie (jako asystent Diora) i poznaje swojego przyszłego partnera biznesowego oraz życiowego, Pierre'a Berge. Jest to godna polecenia biografia skromnego i nieco neurotycznego geniusza, która ukazuje nie tylko wielką modę oraz kulisy jego pracy, lecz również jego związek z Berge, zawiłości psychiki projektanta, dekadencję i hedonizm ówczesnej bohemy artystycznej, jak również skomplikowane relacje homoseksualistów. 

W rolę projektanta wcielił się 25-letni Pierre Niney, wielki talent oraz nadzieja francuskiego kina. Moim zdaniem genialna kreacja aktorska, która zapewne okaże się rolą jego życia. Poza tym całe mnóstwo postaci ze świata mody (m.in. młody Karl Lagerfeld, Dior, redaktorki Elle, Harper's Bazaar, modelki i inni).Polecam zwłaszcza miłośnikom haute couture i filmów biograficznych. Homofobom jednak zalecam zostać w domu. :-)


Photo by Thibault Grabherr - © 2014 - SND

                                                       Source: imdb.com

Komentarze

 1. Bardzo chcę ten film zobaczyć. Nie jestem miłośniczką mody, ale uwielbiam biografie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grają chyba do dziś w OKF, a poza tym w Cinema City :)

   Usuń
 2. Koniecznie muszę obejrzeć!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)