Umilanie jesieni - patent 1

Najłatwiej zadbać o siebie wiosną. Jest to czas, kiedy wszystko budzi się do życia i często wdrażamy w życie plan odnowy, którego realizacja z nadejściem wiosny jakoś tak lepiej nam wychodzi... Co jednak, gdy przychodzi jesień? Wtedy najczęściej czujemy się zmęczeni, łapiemy pierwsze przeziębienia i z reguły nic nam się nie chce... Aby zapobiec jesiennej stagnacji i obniżeniu odporności, postanowiłam sobie, że wracam do moich zdrowych nawyków z wiosny oraz będę się zdrowo i dietetycznie odżywiać. Dzisiaj zatem przychodzę do Was z patentem, który wiosną sprzedała mi moja dietetyczka (szczegóły mojej diety znajdziecie w moim wpisie z kwietnia TUTAJ): są to owocowo-jogurtowe koktajle z otrębami i płatkami owsianymi. Mają witaminy i błonnik, są smaczne i lekkie - idealne jako drugie śniadanie (można je wcześniej przygotować i zabrać do pracy, choć moim zdaniem najlepsze są świeże). Poniżej krótki przepis na taki koktajl:

KOKTAJL OWOCOWO-JOGURTOWY Z OTRĘBAMI


Aby przyrządzić taki koktajl, potrzebujesz:
  • ok. 200 ml jogurtu naturalnego (ja użyłam ulubionego jogurtu greckiego)
  • sporej wielkości owoc (np. pomarańcza lub banan)
  • łyżka płatków owsianych
  • łyżka otrębów owsianych
  • blender lub robot kuchenny
W celu delikatnego dosłodzenia koktajlu, można dodać odrobinę miodu lub syropu malinowego, natomiast w celach dietetyczno-zdrowotnych, dodajemy odrobinę oleju lnianego budwigowego (dzisiaj niestety o nim zapomniałam). 


Owoce przed zmiksowaniem należy pokroić na drobniejsze części, aby nie 'zajechać' blendera. :-)


Po zmiksowaniu można koktajl ozdobić drobno posiekanymi orzechami lub jakimiś niedużymi owocami (np. malinami, jagodami, etc.) oraz listkiem mięty, bazylii, czy innego zioła. I to by było na tyle. Et voila! xo

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)