Haul świąteczny w IKEA

Po chwilowej bezczynności na blogu, wracam z poprawionym samopoczuciem i nowymi inspiracjami (a muszę się przyznać, że ostatnio dopadła mnie jakaś zimowa chandra i przemęczenie... i na nic nie miałam siły - nawet pisać i robić zdjęcia)...
Na szczęście, wczoraj odwiedziłam sklep IKEA w Katowicach, gdyż dokupowaliśmy resztę rzeczy do sypialni i na korytarz (który pokażę Wam w kolejnym poście), i w związku z udanymi zakupami, humor znacznie mi się poprawił, natomiast ta wyprawa napełniła mnie jeszcze większą ochotą na Święta i wypoczynek w moim świeżo wyremontowanym domku. Przy okazji zakupów meblowo-dekoracyjnych oraz takich niezbędników jak wycieraczka, szufelka, czy miseczki do zestawu obiadowego, nie mogłam przejść obojętnie obok kilku pozycji nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia... i w związku z tym pokażę Wam, co wpadło do mojego wózka z zakupami:


Na stolik kawowy lub stół świąteczny zamierzam postawić pierniki w świątecznej puszce, dwa napoje bezalkoholowe (jabłkowy z przyprawami oraz koktajl o smaku owocowym), serwetki ze świątecznej edycji specjalnej (jest kilka naprawdę ładnych wariantów) w białym metalowym serwetniku, oraz dwie świeczki w szkle, które postawię na białym porcelanowym podstawku. Jak widać na załączonym obrazku, w tym roku postanowiłam uderzyć w dwa kolory: biel i czerwień. Pozostałe dekoracje utrzymam chyba jednak raczej w odcieniach bieli :)

Jeśli zaś chodzi o dekorację parapetów, to na korytarz upolowałam biały lampion za 10 zł (są też inne kolory, w tym czerwony) oraz moje ulubione Zamioculcasy, które włożyłam w wiklinowy koszyk ze sklepu Praktiker:


Poza tym, już przed wejściem na magazyn z regałami, dopadłam dwa malutkie cyprysiki, które włożyłam w urocze białe osłonki:


To tyle na dzisiaj... Mój mąż właśnie skręca szafy, więc zaraz po obiedzie zabieram się za ogarnianie i układanie rzeczy... Mam zatem sporo zajęć na całe popołudnie i wieczór... :) Trzymajcie się ciepło i do następnego! xo

Komentarze