Last minute Christmas decorations

Ho ho ho! Dzisiaj przychodzę do Was z propozycjami dekoracji i aranżacji świątecznych last minute. Są to rzeczy proste, szybkie w wykonaniu i, moim zdaniem, całkiem ładne :) 

Patent na stroik nr 1 - bierzemy wiklinowy wianek, w środek wkładamy świeczkę (ze względów praktycznych najlepiej sprawdza się w szkle, jak np. ta z IKEA o zapachu lodów śmietankowych - mniam!), natomiast w wianku mocujemy wybrane ozdoby według upodobań - mogą to być bombki, orzechy, gałązki jemioły, świerku itp. Jeśli wolimy białe dekoracje i mamy na to czas, możemy ring spryskać sztucznym śniegiem lub pomalować farbkami... Ja moje dekoracje znalazłam w pudle na strychu i zrobiłam stroik z tego, co było pod ręką :)


Patent na stroik nr 2 - do doniczki lub osłonki wkładamy żywe lub sztuczne gałązki, dodajemy szyszki, bombki i co tylko jeszcze nam się podoba... i gotowe!

Patent nr 3 - jak powiesić jemiołę, gdy nie ma za bardzo gdzie powiesić jemioły - wkładamy ją po prostu w torebkę (może być również torba z szarego papieru) i stawiamy lub wieszamy na wieszaku w przedpokoju ;)

Patenty na aranżacje stołu: świąteczne podkładki, serce do powieszenia oraz szklane lampioniki z wstążkami i serduszkami z Pepco za niecałe 5-10 zł za sztukę (!), biały lampion i osłonka z cyprysem w środku z IKEA (lampion za niecałe 10 zł, pozostałe dekoracje w granicach 4-5 zł za sztukę). Do tego wszystkiego serwetnik i świąteczne serwetki, pierniki oraz napój jabłkowy z przyprawami, które pokazywałam Wam już w haulu z IKEA TUTAJ plus ozdoby wyjęte z szafy lub ze strychu...Ponadto, proste aranżacje z wykorzystaniem bombek w nieco inny sposób niż powieszone na choince (jak widać, u mnie wszystko jest trochę inne niż u większości rodzin - choinka nie ma bombek, bombki leżą na stole i się śmieją z choinki, zaś sznur lampek choinkowych okala regał na książki i zdjęcie ślubne w salonie). Jak widać na załączonych obrazkach, bombki włożyłam w szklane słoiki i/lub wazony, lub po prostu nonszalancko położyłam luzem na stole, półce i parapecie... Bo taki mam kaprys i proszę mnie nie pytać po co i dlaczego... ;)
A jakie Wy macie patenty na xmas decor in da haus? xo

Komentarze