O'right: Najbardziej Zielony Szampon na Świecie

Z naturalnymi szamponami różnie to bywa, czasami nam służą, a czasami niekoniecznie - zamiast włosów mamy na głowie wkurzonego Chopin'a albo wręcz przeciwnie: przyklap.pl; nie możemy ich rozczesać, albo po prostu nasze włosy kiepsko wyglądają. Po moich ostatnich randkach z naturalnymi rosyjskimi specyfikami (po których włosy rosły jak dzikie), przyszedł czas na nową (mam nadzieję dłuższą i owocną!)  znajomość z Najbardziej Zielonym Szamponem na Świecie marki O'right. Jeśli jesteście ciekawe, co to za cudo, zapraszam dalej...


Dzięki uprzejmości marek Organics Beauty oraz O'right, otrzymałam do testów Goji Berry Volumizing Shampoo, szampon dodający objętości do włosów cienkich i delikatnych o pojemności 400 ml, plus olejek różany na końcówki. Z olejkiem na razie muszę poczekać, aż mi włosy trochę urosną, natomiast szamponu używam już od soboty. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, jednak z pełną recenzją na razie się wstrzymam (przynajmniej do momentu, gdy zużyję połowę butli)... Dzisiaj chcę Wam jedynie uchylić rąbka tajemnicy, bo byłyście bardzo ciekawe zarówno marki, jak i samego produktu.
KRÓTKO O MARCE O'RIGHT 
Na stronie PRODUCENTA znajdziemy szczegółowe info na temat marki oraz ich produktów. Mnie osobiście bardzo spodobał się fakt, iż marka O'right tworzy kosmetyki w swojej prawdziwie ekologicznej siedzibie w Tajwanie, gdzie zwraca się uwagę na takie czynniki, jak:

-oszczędność energii
-sortowanie odpadów
-redukcja CO2
-oczyszczanie wody
-pozyskiwanie energii do produkcji z wiatru i słońca
-produkowanie kosmetyków bez szkodliwej chemii 
-pierwszeństwo dla naturalnych składników
-nie testowanie produktów na zwierzętach
-biodegradowalne opakowania, etykiety drukowane tuszem sojowym
W skrócie, tak sam producent mówi o swojej firmie:

O’right to nie tylko marka pielęgnacji włosów – to cała zielona inicjatywa! Firma każdym swoim działaniem prezentuje ekologiczny styl życia.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

NAJBARDZIEJ ZIELONY SZAMPON NA ŚWIECIE

A teraz przejdźmy do prezentacji samego szamponu, którego premiera odbyła się wczoraj (14.09.2015) na konferencji w Poznaniu, a który jest u mnie od zeszłego piątku...
Jest to szampon dodający objętości z certyfikowanym organicznym ekstraktem nasion goji, który ma za zadanie poprawiać metabolizm skóry głowy (tak, jest ponoć coś takiego!), delikatnie oczyszczać włosy, regulować wydzielanie sebum, wzmacniać cebulki i strukturę włosa oraz dodawać włosom objętości (na etykiecie producent obiecuje odbicie włosa od nasady). Generalnie, słynne już chyba na całym świecie jagody goji są bogate w przeciwutleniacze, więc na chłopski rozum, powinny działać na włosy również rewitalizująco i odmładzająco... przekonam się o tym niebawem... ;) 

[EDIT, dn. 25.12.2015: Po wykończeniu całej butli, muszę stwierdzić, że szampon jest fantastyczny: ładnie, aczkolwiek delikatnie pachnie jagodami, dobrze się pieni, mimo iż ma naturalny skład i nie zawiera SLSów, włosy po nim są pełne życia i objętości, nie plączą się, fajnie się układają, a do tego szybciej rosną (!) - po 3 miesiącach codziennego stosowania mam sporo nowych baby hair u nasady włosów. Genialny produkt, jedynie ta 400 ml butla jest średnio wygodna, przez co szampon musiałam przelewać do innej, mniejszej buteleczki. Tak czy inaczej, bardzo serdecznie Wam ten szampon polecam, przy czym sama jestem ogromnie ciekawa innych produktów marki O'right, zwłaszcza serii Recoffee...]

Szampon o pojemności 400 ml kosztuje 100 zł. Możecie go kupić na stronie Organics Beauty (KLIK), jak również dowiedzieć się więcej na jego temat.

DRZEWO UKRYTE W BUTELCE
A na koniec wisienka na torcie, czyli to, co możemy zrobić z pustą butelką po tym niezwykłym szamponie, a mianowicie: zasadzić drzewo!!! Oto, co na ten temat mówi producent na stronie:

Najbardziej oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem jest „Drzewko w butelce”. Szampony o pojemności 250 ml pakowane są w specjalne, biodegradowalne butelki, w podstawie których znajduje się nasiono akacji. Po zużyciu produktu, wystarczy przepłukać butelkę i zasadzić ją w ziemi. W przeciągu roku, rozkładająca się butelka dostarczy składników odżywczych nasionku i wyrośnie nam piękne drzewo! Projekt ten jest opatentowany w 3 różnych krajach (Tajwan, Chiny oraz Niemcy). Doceniany wciąż jest przez międzynarodowe kapituły projektantów za ekologiczne podejście. W roku 2013 uzyskał nagrodę Red Dot, zaś w 2014 został ponownie doceniony i uzyskał nagrodę iF Packaging Desing.


Źródło zdjęcia: http://organicsbeauty.pl/

PS. Serdecznie dziękuję za przesłane produkty marki O'right do testów!

Komentarze