Stopy niemowlaka, czyli Amaderm: Krem regenerująco-złuszczający Urea 30%

Witam Was ciepło w czwartkowy jesienny wieczór, wracając po krótkiej nieobecności na blogu, spowodowanej zakończeniem remontu mojego domu (a konkretnie dociepleniem elewacji) oraz rozpoczęciem studium kosmetycznego... sporo się dzieje ostatnio, a to jeszcze nie koniec (jesienią czekają mnie dwie konferencje i jedno spotkanie dla blogerek urodowych), tak czy inaczej, dzisiaj jestem już z Wami i opowiem Wam o bardzo dobrym produkcie, którym traktowałam ostatnio swoje stopy: kremie regenerująco-złuszczającym do stóp marki Amaderm, który otrzymałam na sierpniowym spotkaniu we Wrocławiu.


OD PRODUCENTA
Jak widać na załączonym poniżej zdjęciu, wskazania do stosowania, działanie kremu, sposób użycia oraz skład zostały przedstawione na opakowaniu produktu:Więcej informacji na temat tego kremu znajdziecie na STRONIE PRODUCENTA.
Krem możemy dostać w aptekach, za tubkę o pojemności 50 ml zapłacimy ok. 23 zł.MOJA OCENA
Stosuję krem od miesiąca i mimo, iż nie smarowałam nim stóp 1-2 razy dziennie, jak zaleca producent, zauważyłam kolosalną zmianę w wyglądzie i kondycji mojej skóry stóp oraz pięt. Chyba po raz pierwszy od lat (!) mam stopy tak gładziutkie i mięciutkie jak pupcia niemowlaka, a wcześniej miewałam spore problemy z suchą skórą i rogowaceniem pięt (pomimo systematycznego złuszczania scrubami i codziennego smarowania różnymi kremami nawilżającymi!). W przypadku kremu Amaderm, smaruję stopy rano lub wieczorem i zazwyczaj po aplikacji zakładam skarpetki - krem niestety nie pachnie zbyt ładnie i zostawia lepką warstwę, poza tym, ze względu na zawartość mocznika (urea) w dosyć wysokim stężeniu (30%), koniecznie po aplikacji trzeba umyć ręce. Mimo tych drobnych uciążliwości, jestem bardzo zadowolona z faktu, iż moje stopy są doskonale nawilżone i pozbawione wcześniejszych zgrubień czy zrogowaceń na piętach; popękanych pięt nigdy nie miałam, także na ten temat się nie wypowiem. Myślę, że mocznik w kremie do stóp to jest właśnie to, czego potrzeba moim stopom... jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jego działaniem nawilżającym, zmiękczającym i wygładzającym. Z pewnością będę jeszcze do tego kremu wracać, jak również gorąco polecam go osobom, które mają problem z suchą czy zrogowaciałą skórą stóp. xo

* Dziękuję Zakładowi Farmaceutycznemu Amara za produkty do recenzji.

Komentarze