Spotkajmy się w Łodzi - Relacja ze Spotkania Blogerek 21.11.2015

Prawie tydzień temu, tj. w sobotę 21 listopada 2015, odbyłam podróż do Łodzi, na moje już czwarte w tym roku spotkanie blogerek. Event miał miejsce w sklepo-kawiarni TUBAJKA - miejscu niezwykle klimatycznym, ładnie urządzonym i przyjaznym dla mam z dziećmi (co, mam nadzieję, udało mi się uchwycić na zdjęciach poniżej)...Niestety, małym minusem było to, że nasze spotkanie odbyło się w dość ciasnej salce na pierwszym piętrze (to już nie ten sam klimat, co na dole, a poza tym kawa była rozpuszczalna :/). Zdecydowanie lepiej byśmy się czuły, siedząc na wygodniejszych krzesłach i stołach, popijając prawdziwą kawę i herbatę. Na szczęście, obiad (tj. zupa krem z marchwi z soczewicą i placek z kurczakiem) był przepyszny i trochę zrekompensował nam wcześniejsze niewygody... :) 


Tak czy siak, pozwólcie, że przejdę teraz do sedna, tj. do moich odczuć odnośnie samych warsztatów. Pierwszy był pokaz nakładania i zdejmowania hybryd z marką Effective Nails. Prowadząca warsztaty i właścicielka firmy, Pani Agnieszka Wojtowicz, opowiedziała nam krótko o hybrydach podczas gdy my oglądałyśmy filmowe tutoriale na ekranie. Potem miałyśmy czas na pytania i odpowiedzi oraz obejrzenie produktów, które znalazły się w paczkach, jakie sprezentowała nam Firma. Bardzo jestem ciekawa tych produktów i chętnie wezmę się za ich testowanie; ponadto, bardzo się cieszę również z kalendarza na 2016 rok - jest to niezwykle praktyczny i elegancki upominek :)Po paznokciach przyszedł czas na prelekcję pt. "Prawidłowa pielęgnacja skóry AVON", którą przeprowadziła Pani Renata Piskórz Ejtaszewska, Starszy Menadżer Sprzedaży w AVONktóra opowiedziała nam swoją osobistą historię oraz ścieżkę kariery w AVON'ie. Następnie pokazała nam jak prawidłowo nakładać krem pod oczy i krem na twarz, jednocześnie wykonując pobudzający masaż twarzy (i to właśnie ta część prezentacji najbardziej przypadła mi do gustu, choć muszę przyznać, że zabrakło mi na tych warsztatach jakichś podstawowych informacji czy nowinek z zakresu pielęgnacji skóry). Tak czy inaczej, Pani Renata wręczyła nam wszystkim bieżący katalog oraz kilka próbek, natomiast trzy dziewczyny wylosowały paczki z kosmetykami marki AVON.Paulina Frontczak Pawłowska, autorka bloga parentingowego Ladymami oraz jedna z uczestniczek spotkania, przeprowadziła wykład pt. "I ty posiadasz siłę podświadomości". Nie znałam wcześniej Pauliny, natomiast tematyka wykładu była mi już dobrze znana, gdyż od wielu lat czytam książki na temat potęgi podświadomości i pozytywnych afirmacji (m.in. Louise L. Hay, J. Murphy, Joe Vitale, Napoleon Hill, Beata Pawlikowska, etc.), uczestniczyłam również w kilku seminariach biznesowych i poświęconych prawu przyciągania (np. "Sekret" w Krakowie). Wystąpienie Pauliny przypomniało mi zatem to, jakie techniki i jakie afirmacje stosować, aby osiągać sukces i by po prostu lepiej nam się żyło. Wielkim plusem tego wykładu była sama prowadząca - biła od niej niesamowicie pozytywna energia i charyzma, taka wiecie... inspirująca do działania ;)Po półgodzinnej przerwie na lunch i ploteczkach z kilkoma nowo poznanymi blogerkami urodowymi, wróciłam na pięterko do naszej salki, gdzie następnie omówiona została droga, jaką należy przejść "Od marzenia do [jego] spełnienia". O kobiecej sile opowiedziała nam Róża Grudzińska, założycielka marki HobiBobi, która na przekór całej rodzinie i znajomym wyrwała się z małej miejscowości, skończyła studia i założyła własną, świetnie prosperującą firmę odzieżową dla dzieci od przysłowiowej złotówki. 


Przy okazji, miałyśmy możliwość zobaczyć, jak prezentują się dodatki marki HobiBobi na jednej małej uroczej modelce ... :)Kolejnym punktem programu były warsztaty z produkcji kosmetyków naturalnych, które przeprowadziła również jedna z uczestniczek spotkania, Iza Kornet, autorka bloga The Secret of Healing. Zdziwiło mnie, że tak młodziutka osoba (20 lat!) posiada tak ogromną wiedzę na temat kosmetyków oraz składników aktywnych, jakie się w nich znajdują. W trakcie prezentacji próbowałam sobie zapisać, jakie działanie mają np. różnego rodzaju glinki, olejki, itp., ale nie wszystko udało mi się zanotować (na szczęście, wspaniałomyślna Iza przesłała nam później e-booki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami w pigułce).

Kolejnym pozytywnym rezultatem tych warsztatów jest moja pierwsza własnoręcznie (no, może z niewielką pomocą Izy ;) wykonana maseczka ze spiruliną, która ma za zadanie troszeczkę mnie odmłodzić na jesień... a co! :) Mimo niezbyt sprzyjających warunków (tj. ciasna salka, i tylko dwa maleńkie stoliki), wszystkie dziewczyny dały radę ukręcić maseczki dostosowane do swoich potrzeb.W tzw. międzyczasie, podczas robienia maseczek w grupach, odbyła się również loteria i licytacja na rzecz chorego Mikołaja (podopiecznego Fundacji Jaś i Małgosia), którego mama była obecna na spotkaniu i pomagała Sylwii oraz Pani Renacie przy rozdawaniu fantów. 

Wśród wykupionych przeze mnie fantów znalazły się książeczki dla dzieci, które zamierzam podarować bliskim. 
Serdecznie dziękuję Organizatorce - Sylwii z bloga Zadbana mama za zorganizowanie tak miłego spotkania oraz za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik... jeszcze bardzo długo będziemy miały co wspominać :) 

Ponadto pragnę również podziękować wszystkim Prowadzącym i Uczestniczkom spotkania za cudowną atmosferę i pozytywną energię - poniżej odsyłam Was na ich fantastyczne blogi:

(odpowiedzialna za całe zamieszanie ;)
3. Wioletta  www.mama-bloguje.com
5. Maria maria-n.blog.pl


14. Beata http://gasky.pl
17. Ewa www.mocem.pl
18. Angelika  www.birginsen.com
20. Ja :)Sponsorom natomiast dziękuję za wszystkie upominki, jakie otrzymałam (oraz za te, które trafiły do loterii jako fanty czy też na licytację na cel charytatywny). Pokażę Wam te wszystkie dobra w osobnym wpisie już niebawem (na razie tylko taka mała zajawka), także stay tuned for more... xo
Komentarze