YANKEE CANDLE Honey & Spice

Samplery Yankee Candle, z jakimi dotąd miałam styczność, wypadały raczej słabo, zarówno pod względem intensywności, jak i trwałości zapachu. Na szczęście, ostatnia tego typu świeczka, którą zaczęłam palić tej jesieni, okazała się całkiem zacna, zaś jej zapach to Honey&Spice, czyli połączenie słodkich nut miodu z aromatycznymi przyprawami.


Jeśli miałabym użyć tylko przymiotników, by opisać zapach Honey&Spice, to byłyby to następujące określenia:

Słodki
Ciepły
Otulający
Intensywny
Rozgrzewający
Pobudzający
Korzenny
Ostry

Zapach samplera bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Uważam, iż właśnie takie nuty zapachowe są idealne na sezon jesienno-zimowy - z jednej strony czujemy tu słodkie nuty miodu (który kojarzy nam się z rozgrzewającymi herbatkami i walką z przeziębieniem), doprawione aromatami wanilii i gorzkiej czekolady, albo kakao. Z drugiej strony, mamy tu też nieco ostrzejsze, korzenne nuty przypraw, takich jak goździki, cynamon i paczula, dzięki czemu całość nie jest przesłodzona, mdła ani zbyt "płaska" (jeśli wiecie, co mam na myśli ;). 
Co do trwałości i intensywności, o dziwo, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona - zapach był niesamowicie intensywny i mocno wyczuwalny już przez folię ochronną, którą był początkowo owinięty. Po odpaleniu w kieliszku, świeczkę również dało się dość mocno wyczuć w całym pomieszczeniu, ale na szczęście nie było to doznanie przytłaczające, duszące czy powodujące ból głowy. Czas palenia świeczki to ok. 15 godzin, natomiast cena całkiem przyjazna dla naszych kieszeni (11 zł) . Sampler Yankee Candle Honey&Spice to prostu niesamowicie przyjemna chwila błogiego relaksu oraz przepiękny, aromatyczny słodko-gorzki zapach jesieni - idealny na popołudnie z książką i kubkiem rozgrzewającej herbaty z cytryną... xo
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...