Przeczytaj i podaj dalej - Wielka Wymiana Książkowa

Mam fioła na punkcie porządkowania i wyrzucania niepotrzebnych rzeczy. Chomikiem nie jestem, i bardzo często lubię robić miejsce na nowe rzeczy (choć od jakiegoś czasu kupuję z umiarem i większą rozwagą niż kiedyś). Jeśli chodzi o książki, ciągle oddaję ich pełne kartony do biblioteki, czasem coś sprzedam na aukcjach albo wymieniam. I właśnie wczoraj trafiłam w sieci na świetną akcję - Wielką Wymianę Książkową (w zasadzie jest to już 3. edycja), organizowaną przez Magdalenę Erbel z bloga Save the Magic Moments wraz z Eweliną MierzwińskąCała zabawa polega na tym, że wystawiamy swoje książki na blogach lub w komentarzach, wymieniamy się nimi, ale ich nie sprzedajemy. Akcja trwa od 22 kwietnia do 1 maja. Książki wysyłamy listem poleconym. Więcej szczegółów całego książkowego zamieszania znajdziecie TUTAJ. Dołączyć może każdy czytelnik, niekoniecznie bloger. ;)


Ja po wiosennych porządkach postanowiłam pożegnać się z tytułami nowymi lub też starszymi, które kilka lat przeleżały na regale (i nie oszukujmy się - już ich raczej nie przeczytam!), książkami czytanymi więcej niż raz (najwyższy czas poszerzyć horyzonty ;) lub takimi, do których już na pewno nie chcę wracać. Poniżej moje propozycje:

Beata Pawlikowska "Blondynka na językach", nie czytana, stan bdb - wymiana z psychodelax3 na Mirandę Kerr

Joanna Glogaza "Slow life", stan bdb - wymieniona na "Bloger i social media" z Pachnące Inspiracje

Carlos Fuentes "Lata z Laurą Diaz"stan bdb, okładka db - wymieniona z Książkowy Świat na "Co nas nie zabije"

Anna Zacharzewska "Na morfinie"stan bdb- (lekko przetarta okładka)

Truman Capote "Śniadanie u Tiffany'ego"stan bdb-, obwoluta stan db

Eduardo Mendoza "Brak wiadomości od Gurba"stan bdb

Andrew Wilson "Alexander McQueen. Krew pod skórą"stan bdb (kupiłam na prezent przyjacielowi, ale już miał); wymienię na coś super w stanie bardzo dobrym. ;) - wymieniam z Pierwszą Damą na Woody Allen'a 

Poniżej książki w stanie bardzo dobrym lub dobrym, ale podpisane w środku (moim imieniem i nazwiskiem lub inicjałem):


Mark Watson "Jedenaście"stan bdb

Matthew Quick "Poradnik pozytywnego myślenia"stan db (przetarta okładka) - wymiana z Katarzyną Brk na "The girl on the train"

David Nicholls "Dubler"stan bdb

Manuela Gretkowska "Agent"stan bdb.

EDIT, 23.04: Dorzucam też kilka książek od mojej mamy:Jan Sztaudynger "Jak zwykle wszystko winą jest amora"stan bdb

Danielle Steel "Charles Street 44", stan bdb

Danielle Steel "Kalejdoskop", stan bdb (tylko podpisana na pierwszej stronie)

K. Chiger, D. Paisner "Dziewczynka w zielonym sweterku", stan bdb

Magdalena Parys "Tunel"stan bdb

Trinny & Susannah "Księga Kobiecych Sylwetek"stan bdb - wymieniona z Freelance Mama na "Bóg, Kasa i Rock&Roll"

Joanna Jodełka "Kamyk"stan bdb

Manuela Gretkowska "Miłość po polsku"stan bdb, obwoluta stan db;

oraz pozycje w stanie dobrym, które mogą być podpisane przeze mnie i zawierać zaznaczenia cytatów (zakreślaczem bądź długopisem); jeśli Ci to nie przeszkadza, to może Cię zainteresują następujące tytuły:

Beata Pawlikowska "Teoria bezwzględności"

Rhonda Byrne "Siła" - wymiana z Books my Love na "Córka Samuraja"

David Toscana "Ostatni czytelnik"

Manuela Gretkowska "Trans"

Manuela Gretkowska "Silikon"

Paulo Coelho "Alchemik"

Joe Vitale "Oczekuj cudów".Ponadto, mam w swoich zbiorach masę książek po angielsku, zwłaszcza pozycje dotyczące literatury angielskiej (antologie, klasyki, teoria i historia literatury). Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną i pytaj (mam tego dużo więcej) ;) Na zdjęciu od góry: The Irish Biographies: James Joyce, J. Joyce "Dubliners", Jane Austen "Northanger Abbey", Oscar Wilde "The Picture of Dorian Gray", W. Shakespeare "Romeo and Juliet", Charles Dickens "Oliwier Twist", W.M. Thackeray Vanity Fair" (shortened & adapted), Helen Fielding "Bridget Jones: The Edge of Reason", Shakespeare "Hamlet", The Concise Cambridge History of English Literature, Introducing Romanticism, Modern Literary Theory.


Najchętniej wymienię swoje książki na jakieś poradniki dotyczące mody (np. Radzką, Ekskluzywnego Menela itp.), urody (Anwen, Cameron Diaz i inne), blogowania (Tomczyka aka Jasona Hunta oprócz jego pierwszej książki "Blog"), zdrowego stylu życia bądź fit gotowania (np. Kingę Paruzel). Poza tym, interesują mnie biografie, wspomnienia, listy, powieści obyczajowe, a także niektóre thrillery (a zwłaszcza 4. tom serii Millennium Davida Lagencrantz'a!). Dajcie znać w komentarzach, jeśli coś Was zainteresuje i podajcie namiary do siebie plus ewentualnie swoje propozycje. xo

PS. Jeśli już się zgadamy na wymianę, 
pisz do mnie maila na: justynafrymus@gmail.com.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...