K.A. Tucker "Chroń ją"

Właśnie przeczytałam najnowszą powieść K.A. Tucker pt. "Chroń ją". Jest to co prawda moje pierwsze spotkanie z tą autorką, lecz z pewnością nie ostatnie. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego tak spodobała mi się ta książka, zapraszam na recenzję.


K. A. Tucker to kanadyjska powieściopisarka, która zasłynęła w Polsce bestsellerową serią "Dziesięć płytkich oddechów" i jest lubiana zwłaszcza wśród miłośników gatunku Young Adult. Ja niestety dotąd nie spotkałam się z  jej twórczością, ale byłam ogromnie ciekawa jej pióra. Jej najnowsza powieść - tak zwany romans z dreszczykiem pod tytułem "Chroń ją" (w oryginale "Keep her safe") przyszła do mnie jakoś na początku maja i towarzyszyła mi przede wszystkim w weekendy lub luźniejsze popołudnia po pracy.


Głównymi bohaterami i jednocześnie narratorami są przede wszystkim Noah i Grace. Noah Marshall to przystojny, niebieskooki blondyn z doskonałymi teksańskimi manierami, który pewnego dnia znajduje w kuchni martwą matkę. Grace to z kolei jego dawna znajoma z dzieciństwa, której niestety w życiu się nie poszczęściło i swoje życie spędziła głównie wśród narkomanów i biedaków w dzielnicy przyczep kempingowych. Niesamowicie atrakcyjna i harda mulatka, którą przeznaczenie po latach prowadzi do Austin oraz do domu Marshall'ów. Mimo dzielących ich różnic, Noah i Gracie tworzą naprawdę gorący duet i nieźle sobie radzą, wspólnie docierając do prawdy. Przyznam Wam się w tajemnicy, że w pewnym momencie obawiałam się nieco, że książka będzie słabym romansidłem w stylu Gray'a, ale na szczęście "Chroń ją" to zupełnie inna historia. Po pierwsze - bohaterka K.A. Tucker jest naprawdę inteligentna i ma twardy charakter, a po drugie - w powieści nie znajdziemy pikantnych scen łóżkowych i rozmyślań głownej bohaterki w stylu "w myślach przyklaskuję swojej wewnętrznej bogini". Fabuła skupia się przede wszystkim na wyjaśnieniu tajemnicy morderstwa oraz odnalezieniu wewnętrznego spokoju po wstrząsających i traumatycznych przeżyciach obu głównych bohaterów.

Moim zdaniem, "Chroń ją" to bardzo udana powieść z pogranicza dwóch gatunków - jest w niej wszystko, co lubię zarówno w kryminałach, jak i powieściach obyczajowych: samobójstwo, tajemnice z przeszłości, ciekawe postaci, problemy społeczne, takie jak walka z biedą, prostytucją i nałogami, praca w policji, korupcja, wielki skandal i wreszcie romans. Ponadto, książkę czyta się lekko, gdyż jest napisana przystępnym językiem, fabuła wciąga, natomiast słodko-gorzkie zakończenie bardzo pozytywnie zaskakuje (mimo, iż z drugiej strony postępowanie jednej z postaci może również mocno zniesmaczyć). Niemniej, gorąco polecam Wam tę powieść jako idealną książkę na lato - jest ciekawa, ma fajne postaci i szybko się czyta, ale na szczęście nie ma w niej banału i nie pozostawia niedosytu związanego z rozwiązaniem intrygi. Polecam gorąco!

Moja ocena: 8/10.
Autor: K. A. Tucker
Wydawnictwo: FILIA
Oprawa: Miękka
Ilość Stron: 536
Premiera: 23.05.2018.


 Dajcie znać, jakie książki tej autorki warto jeszcze przeczytać!, xo


Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA.


Komentarze