Przeczytaj i podaj dalej - Wielka Wymiana Książkowa 8

Idee zero waste i minimalizmu są mi bardzo bliskie, dlatego od kilku lat biorę udział w każdej edycji Wielkiej Wymiany Książkowej, organizowanej przez Magdalenę z bloga Save the magic moments oraz Dagmarę z bloga SocjopatkaDzięki wymianom moje książki zmieniają właścicieli, dzięki czemu są używane (tzn. czytane) i kochane, zamiast smętnie leżeć na regałach, żółknąć i się kurzyć. Dzisiaj rozpoczyna się już ósma edycja WWK, w związku z tym zapraszam Was na post z moim stosem książek na wymianę. Tym razem mam przede wszystkim książki, które trafiły do mnie w poprzednich edycjach i które do tej pory udało mi się przeczytać, jak również trzy książki po angielsku i trzy poradniki dla miłośników roślin ozdobnych.


OGÓLNE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ 
 •  Akcja trwa od 6 do 13 października 2019 r.
 • Udział w akcji może wziąć każdy - nie tylko bloger, ale każda osoba prywatna!
 • Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy!
 • Wymiana odbywa się bezkosztowo - ponosisz jedynie koszty przesyłki (paczka lub list rejestrowany, koniecznie z opcją śledzenia) lub wymieniasz lokalnie.
Szczegóły oraz zasady akcji znajdziecie na blogach Organizatorek oraz w grupie na Facebooku Przeczytaj i podaj dalejA teraz przejdźmy do moich pozycji. Wszystkie książki są w stanie bardzo dobrym lub dobrym, przeczytane raz lub dwa razy.


Piotr C., Pokolenie IKEA. Kobietystan bdb- - wymiana z @ksiazkoweconieco.magdalenaj na IG.


Paulien Cornelisse, Korpo życie świnki morskiejstan bdb.


Halina Poświatowska, Właśnie kocham... Indeed I love" (wydanie dwujęzyczne), stan bdb.


Książki po angielsku:


Nick Hornby, How to be goodstan db+ - wymiana z Kingą (Dzień z książkami).


The Irish Biographies: James Joycestan bdb - wymiana z Kingą (Dzień z książkami).


Modern Literary Theory: A Comparative Introduction - nigdy nie czytana (kupiłam w księgarni uniwersyteckiej w Cambridge, ale niestety nigdy nie udało mi się jej przeczytać), stan dobry - wymiana z Kingą (Dzień z książkami). 


David McDowall, Britain in Close-Up, wyd. Longman (obecnie Pearson), stan dobry + - wymiana z Kingą (Dzień z książkami).

Na koniec dorzucam jeszcze pakiet 3 książek dla miłośników roślin - książki były używane przez wiele lat przez moją mamę, ale już ich nie potrzebuje i miały trafić do kosza, więc wymienię całość za jedną dobrą książkę:


David Longman, Pielęgnowanie roślin pokojowych (część I)
Jarosław Rak, Pielęgnowanie roślin pokojowych (Część II) 
Najpiękniejsze rośliny ogrodowe - wszystkie książki mają twarde oprawy, stan dobry - wymiana z @ekstrawagancka na Instagramie.


***
Jeśli chodzi o wysyłkę książek, to nie mam dostępu do paczki w RUCHu, mogę wysyłać i odbierać przesyłki tylko za pomocą znanych firm kurierskich, Poczty Polskiej oraz paczkomatów Inpost. Oczywiście, jeśli mieszkacie niedaleko mnie (tj. Częstochowa, Kłobuck i okolice), najchętniej wymienię się lokalnie, face to face. Co do przesyłek, wolałabym jednorazowo wymienić kilka książek z jedną osobą, choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze się to udaje. Tak czy inaczej, jeśli jesteście zainteresowani wymianą książek ze mną, piszcie w komentarzach pod tym postem (tym razem zachęcam do zostawiania linków z Waszymi wpisami lub zdjęciami stosów na IG) lub bezpośrednio na mój adres e-mail (znajdziecie go w zakładce Współpraca/Kontakt).

Jeśli zależy Wam na szybszym kontakcie, możecie pisać do mnie również na moim Instagramie - tam również zamieszczam post dedykowany wymianie i odpowiadam na Wasze wiadomości. 

PS. Grafikę VIII edycji Wielkiej Wymiany Książkowej wykonała Chytra Sztuka.


Komentarze

 1. Hej Kochana! Jak fajnie, że znów jesteś! Udanej wymiany!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja lubię gromadzić książki, ale takie wymiany to ogólnie świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że szybko znajdą nowych właścicieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej edycji mało książek poszło, ale i tak jestem zadowolona :)

   Usuń
 4. czy coś ode mnie za How to be good oraz Modern Literary Theory?
  https://dzienzksiazkami.blogspot.com/2018/10/wielka-wymiana-ksiazkowa-vol-6.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma problemu, tylko zastanowię się, co od Ciebie wziąć :)

   Usuń
 5. Bardzo fajna akcja :) U mnie książek jest niewiele, co kupię coś nowego, to pożyczają córki i później czekam na nie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem :) ale super, że książki są czytane niż by miały leżeć na regale i tylko zbierać kurz ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)