Konferencja MEET BEAUTY V online 2020

W konferencjach Meet Beauty, skupiających 300 beauty blogerów z Polski, mam przyjemność uczestniczyć od samego początku, czyli od października 2015 roku. Byłam w Warszawie na I, II i IV edycji, a w tym roku, ze względu na pandemię, uczestniczyłam w V edycji Meet Beauty online. Muszę przyznać, że tegoroczna formuła była dość specyficzna; z jednej strony uczestniczenie w konferencji we własnym salonie, w kapciach, z kubkiem kawy czy herbaty lub gotując w przerwach obiad, było bardzo wygodne, ale z drugiej strony, trochę mi brakowało spotkania na żywo z dziewczynami, które poznałam podczas poprzednich edycji. Nie jestem zwolenniczką czatów, więc dla mnie to niestety nie to samo co rozmowa przy kawce twarzą w twarz. Tak czy inaczej, organizatorzy jak zwykle sprostali zadaniu - warsztaty były niezwykle interesujące, przydatne i fajnie poprowadzone przez prelegentów. 

10:00 -11:00 

„Jak wycenić współpracę reklamową na blogu, YouTubie i Instagramie?" Anna Pytkowska, agencja BLOGmedia

Pierwszym punktem Meet Beauty online (oczywiście, po przywitaniu wszystkich uczestników) był wykład Anny Pytkowskiej, którą wszyscy znamy od pierwszej edycji konferencji z 2015 roku oraz z jej bloga i IG (Nie tylko pasta). Pani Ania jak zwykle rzeczowo, konkretnie i na temat opowiedziała o zarabianiu w sieci i wycenie naszych postów na blogu, Youtube czy w social media (skupiając naszą uwagę głównie na Instagramie). Oczywiście, był to wykład skierowany głównie dla osób, których celem jest monetyzacja swoich blogów, vlogów czy IG, niemniej wysłuchałam z ogromnym zaciekawieniem. Pani Ania wyjaśniła nam na wstępie, jaka jest różnica między twórcą a influencerem; jeśli nie wiecie, to powiem tylko, że influencer, jak sama nazwa wskazuje, ma realny wpływ na swoich odbiorców i jest przez to medium reklamowym, natomiast rola twórcy skupia się głównie na tworzeniu różnych treści, podczas gdy wpływ na obserwatorów jest niewielki lub nie ma go wcale. Ponadto, pani Ania podpowiedziała nam również, co wpływa korzystnie na wizerunek influencera, a co wpływa negatywnie na odbiór i w konsekwencji może zniweczyć szanse na kampanię z potencjalnym reklamodawcą. Mimo iż aktualnie prowadzę blog i IG tylko hobbistycznie, z doskoku, zainteresowało mnie wszystko, o czym mówiła prelegentka, a na pamiątkę zostawiam sobie notatki oraz zdjęcia wykresów i cennych wskazówek pani Ani.

11:15-12:15

"Influencer, jako zawód przyszłości. Czy da się budować zasięgi i monetyzować swoje działania" Magdalena Teterko-Walczak, marka NU SKIN 

Drugi wykład, a w zasadzie wywiad, był najsłabszym punktem konferencji, co dało się odczuć na konferencyjnym czacie. Dlaczego panel rozczarował nie tylko mnie, ale i większość uczestników tegorocznej konferencji? Przede wszystkim dlatego, że nie dostaliśmy ani konkretnej wiedzy na temat influencingu, ani tak naprawdę nie poznaliśmy żadnych produktów marki Nu Skin. Od Pani Magdy dowiedzieliśmy się tylko tyle, że marka Nu Skin nie jest firmą kosmetyczną, tylko naukowo- badawczą (?). Rozmowa skupiła się raczej na tym, że influencer musi mieć osobowość, "mieć big dreams" (serio, takie hasła padały podczas wykładu!) i być skory do rzucenia ciepłej posadki na rzecz dochodu pasywnego z MLM (multi level marketing). Jak dla mnie, mało konkretów, za to sporo enigmatycznych haseł, obietnice milionów i model biznesowy niczym w Arbonne, któremu po prostu nie ufam. 

12:30 - 13:30

„Działa, nie działa. Co działa i jak działa? Prawdy i mity o działaniu kosmetyków." Anna Bukowska, marka UZDROVISCO  

Pani Ania przygotowała bardzo wartościowy wykład, zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Przede wszystkim, dostaliśmy sporo konkretnej wiedzy, między innymi na temat budowy naskórka, dróg wnikania składników aktywnych w naszą skórę oraz tego, co blokuje wnikanie tychże składników. Co istotne, dowiedzieliśmy się, które składniki kosmetyków nie mają szans przedostać się głębiej, a które łatwiej wnikają w naszą skórę. Ponadto, poznaliśmy sposoby wspomagające przenikanie składników aktywnych i poznaliśmy kilka nowych produktów marki Uzdrovisco. Od strony wizualnej ogromnym plusem były piękne slajdy i zdjęcia. Całość nie tylko wzbogaciła moją wiedzę z zakresu pielęgnacji skóry, ale też przekonała mnie do tego, by kiedyś sięgnąć po kosmetyki Uzdrovisco, których jeszcze nie miałam przyjemności poznać.

14:00 - 15:00

"Własna marka: na co musisz się przygotować?" Agnieszka Niedziałek, napieknewlosy.pl

Mimo iż tematyka prelekcji średnio mnie interesowała, to wysłuchałam Agnieszki z przyjemnością do samego końca. Oczywiście, wcześniej nie znałam tej dziewczyny, ale spodobała mi się jej pasja, charyzma, autentyczność oraz szczerość, z jaką opowiadała o tym, jak po kolei tworzyła firmę i budowała własną markę, z jakimi problemami się borykała i ile ją to kosztowało (plus za to, że odpowiadała prosto z mostu, podając konkretne kwoty). Właścicielka Hairy Tale Cosmetics i sklepu napieknewlosy.pl ma bardzo fajne, nietuzinkowe pomysły i dobrą energię, a wiedzę na temat włosów zdobyła sama (drogą researchu). Wielki szacun za to, że potrafi rozmawiać o zakończonej kolaboracji z wcierkami marki Sattva z klasą i bez zbędnej dramy. Był to ostatni wykład konferencji i oceniam go bardzo pozytywnie. Sama przez dwa lata prowadziłam działalność gospodarczą i nie udało mi się jej utrzymać, więc wiem, że nie jest lekko być przedsiębiorczym w naszym kraju. 

Dajcie znać, czy też uczestniczyliście w konferencji Meet Beauty i co wam się najbardziej podobało. Pozdrawiam ciepło i miłego weekendu wam życzę! xo

Komentarze

 1. Na drugim wykładzie tym z Mi Skin zrobiłabym sobie przerwę. Przerabiałam kilka takich form zarobkowania, każdą rzucałam po najdłużej kilku miesiącach. Ich chyba pokręciło, rzucić pracę, niech się stukną w głowę :/ Pozostałe wykłady wydają mi się warte uwagi. Często oglądam filmiki Agnieszki, uwielbiam jej sposób przekazywania wiadomości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorotko, ja słuchając tego drugiego wykładu, gotowałam obiad, aby ten czas nie był zupełnie stracony ;)

   Usuń
 2. Nie brałam nigdy udziału w tej imprezie. Fajnie, że pomimo koronawirusa, udało się zorganizować to wszystko online.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę, że odbyła się ta edycja. A jeszcze wszystko przed Tobą - życzę Ci, abyś kiedyś mogła uczestniczyć w MB, najlepiej w tradycyjnej formie, jak już wszystko wróci do normy! :)

   Usuń
  2. PS a do profilu Twojego bloga polecam Ci konferencję https://influencerslive.pl/
   Start dzisiaj!

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)