Wielka Wymiana Książkowa “Przeczytaj i podaj dalej” 10

Nie lubię, gdy książki kurzą mi się na regałach. Zdecydowanie wolę, gdy krążą i służą ludziom. Jak już pewnie wiecie, lubię także minimalizm i często robię porządki na półkach z książkami, zatem z przyjemnością po raz kolejny dołączam do Wielkiej Wymiany Książkowej, organizowanej przez Magdę z bloga Save the magic moments oraz Dagmarę z bloga SocjopatkaSzczegóły oraz zasady akcji poniżej oraz na kanałach Organizatorek.

Regulamin 10 edycji Wielkiej Wymiany Książkowej 

Akcja trwa od 18 kwietnia do 25 kwietnia 2021 roku.

Udział w wymianie książkowej może wziąć każdy!

Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy! *

[* wymiana na zawsze - książek nie zwracamy!]

Wymiana jest bezkosztowa. Jedyny koszt jaki ponosisz to koszt wysyłki książki. Pamiętaj, że płacisz wtedy za książkę, którą Ty wysyłasz. Nie robimy sobie wzajemnie żadnych przelewów! Możesz też wymienić się książką osobiście (ze względu na pandemię odradzamy).

Organizatorki nie ponoszą odpowiedzialności za wysyłkę i dostarczanie książek przez uczestników akcji. Bądź zatem uczciwy i szanuj innych.

Zachęcamy do korzystania z alternatyw poczty polskiej np. paczka w ruchu czy paczkomat inpostu wychodzi taniej. Jeśli zaś chcesz koniecznie skorzystać z Poczty polskiej, wyślij paczkę listem poleconym, tak by nie było wątpliwości, że to uczyniłeś (dostaniesz numer nadania) lub skorzystaj z mini paczki. Zawsze musisz mieć potwierdzenie nadania! Nie wysyłamy listem zwykłym i nie zgadzamy się, żeby inni nam tak wysyłali książki.

Wymiana odbywa się w dwóch miejscach:

Na Instagramie – innych uczestników wymiany znajdujemy dzięki dedykowanemu hasztagowi #przeczytajipodajdalej10

Na Facebooku w specjalnie utworzonym wydarzeniu:

Wielka Wymiana Książkowa „Przeczytaj i podaj dalej” vol. 10.

Grafika: ZozoLand

A teraz przejdźmy do moich pozycji. Wiem, że wymiany odbywają się teraz tylko w social media, jednak stwierdziłam, że brakuje mi postów o wymianie na blogach, a poza tym mam tu garstkę osób, które odwiedzają moją stronę, niekoniecznie śledząc mnie na IG czy FB. Tak czy inaczej, oto moje propozycje - jak widać, są to głównie poradniki, ponieważ ostatnio powieści czytałam głównie w formie e-booków lub wypożyczałam z biblioteki. Wszystkie książki są w stanie bardzo dobrym, przeczytane raz lub dwa razy. 


* Michał Witkowski, zbiór opowiadań "Fototapeta", stan bdb - (kilka przetarć na okładce/grzbiecie), przeczytana raz, przeleżała na regale kilka lat.

* Krystian Nowak, "Wszyscy ludzie, któych znam, są chorzy psychicznie", stan bdb, przeczytana raz.

* Elizabeth Gilbert, "Ludzie z wysp"stan bdb -, przeczytana 2 razy (przeze mnie oraz przez poprzednią właścicielkę - książkę kupiłam na Vinted).


* The Concise Cambridge History of English Literature, stan bdb- (kilka przetarć na okładce/grzbiecie), książka vintage, kupiona w antykwariacie w Cambridge, przeleżała na regale kilka lat.

* Joanna Dymmel, "Gdzie rosną pieniądze", stan bdb, przeczytana 2 razy.

* Deynn & Majewski, "Trening życia", stan bdb, przeczytana raz.

* Jorn Viumdal, "Skogluft. Mieszkaj zdrowo", stan bdb, przeczytana raz.

* Bożena Społowicz, "Skin coach"stan bdb- (kilka przetarć na okładce/grzbiecie), przeczytana raz.

* Kasia Dziurska, Ada Palka, Sylwia Nowak, Paulina Kuczyńska, pod redakcją Magdaleny Dereweckiej, "fitREWOLUCJA"stan bdb- (drobne przetarcia na grzbiecie), przeczytana 2 razy.

***
Jeśli chodzi o wysyłkę książek, to nie mam dostępu do paczki w RUCHu, mogę wysyłać i odbierać przesyłki tylko za pomocą znanych firm kurierskich, Poczty Polskiej oraz paczkomatów Inpost. Oczywiście, jeśli mieszkacie niedaleko mnie (tj. Częstochowa, Kłobuck i okolice), możemy wymienić się lokalnie, face to face, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Co do przesyłek, wolałabym jednorazowo wymienić kilka książek z jedną osobą, choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze się to udaje. Tak czy inaczej, jeśli jesteście zainteresowani wymianą książek ze mną, piszcie w komentarzach pod tym postem (tym razem zachęcam do zostawiania linków z Waszymi wpisami i/lub zdjęciami stosów na IG). Jeśli zależy Wam na szybszym kontakcie, możecie pisać do mnie również na moim Instagramie - tam również zamieszczam post dedykowany wymianie i odpowiadam na Wasze wiadomości. 

Komentarze

 1. Udanej wymiany! :) U mnie mało co tych książek zostało, większość porozpożyczałam w rodzinie i już nawet o nie nie pytam. Nie wiem, po co ludzie pożyczają, jeśli nie mają czasu przeczytać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Też tego nie rozumiem i mnie to denerwuje :/

   Usuń
 2. mi też brakuje tych wymian blogowych, to były fajne czasy:) tym razem udało mi się upolować tylko trzy książki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj, że liczy się jakość, nie ilość :) Pozdrawiam!

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)