Haul książkowy, czyli nowe książki i plan czytelniczy na maj

Ostatnie przemeblowanie zaowocowało nie tylko nowym wystrojem mieszkania, ale też nową funkcją regału z IKEA - z kuchni powędrował do gabinetu, gdzie wreszcie będzie pełnić rolę biblioteczki. Nowy regał zobowiązuje, zatem na przełomie kwietnia i maja wpadło w moje ręce sporo nowych książek.

***

Pierwsze tytuły pokazywałam wam już na Instagramie - są to książki, które otrzymałam w ramach 10. edycji Wielkiej Wymiany Książkowej: słynna "Jadłonomia" Marty Dymek, "Berek+" Marcina Szczygielskiego oraz 2 pozycje Manueli Gretkowskiej: "Na dnie nieba" oraz "Kobieta i mężczyźni". Jestem ogromnie zadowolona z wymiany i myślę, że te pozycje raczej zostaną  u mnie na stałe. 

Po wymianie przyszła do mnie paczka z Empiku. Książki zamówiłam w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich i skorzystałam z rabatu na tytuły, które od jakiegoś czasu i tak miałam w schowku: "Powrót z Bambuko" Kasi Nosowskiej, "Zabić drozda" Harper Lee oraz "Amerykański brud" Jeanine Cummins. Część z tych książek prawdopodobnie przeznaczę na prezenty dla bliskich, choć najchętniej wszystkie zostawiłabym dla siebie. Przez ten nowy regał pazerna na książki się robię ;).

W jednym z poprzednich postów pokazywałam wam również zawartość pudełka Mini Chilli na Majówkę, w którym znalazły się dwie wybrane przeze mnie książki: Lena Dunham "Nie taka dziewczyna" oraz "Dżanus. Dramatyczne przypadki Janusza Głowackiego" Elżbiety Baniewicz. Czasem lubię poczytać sobie dobre eseje i biografie. 

Na koniec pokażę wam jeszcze dwie przepięknie wydane nowości, które przyszły do mnie w ramach akcji "Zostań recenzentem" na portalu lubimyczytac.pl. Pierwsza to debiutancka powieść polskiej autorki mieszkającej w Londynie, Angeli Santini pt. "Obsesje" (wyd. Prószyński & Spółka), natomiast druga to nowość wydawnictwa Rebis - "Malowane henną" autorstwa Alki Joshi. Obie książki mają premierę w tym tygodniu, więc to właśnie od nich planuję zacząć lekturę. Oczywiście niebawem możecie się spodziewać recenzji

Jak widzicie, miesiąc maj upłynie mi na czytaniu wydań papierowych. Aplikacja empik go na razie idzie w tryb uśpienia, bo przecież te wszystkie książki same się nie przeczytają, a obok tych wszystkich nowości na regale czekają jeszcze książki z biblioteki. 

Dajcie znać, które tytuły ciekawią was najbardziej 

oraz co aktualnie czytacie, xo

Komentarze

 1. Jednym słowem, masz co czytać. I bardzo dobrze! Piękne widoki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne tytuły. Przymierzam się właśnie do Amerykańskiego brudu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. W końcu bestseller ;) Ja nareszcie poznam - jestem mega ciekawa :)

   Usuń
 4. Malowane henną zainteresowała mnie najbardziej, udanej lektury.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)