Wakacje w Niderlandach

Ostatnio mało mnie było w sieci i nie publikowałam nowych postów, ponieważ pakowałam się i szykowałam do przeprowadzki. Wyjechałam z Polski do Holandii po dwóch latach czekania na mieszkanie (w tym kraju wynajęcie domu czy mieszkania bez umowy o pracę graniczy z cudem). Na szczęście, po zniesieniu pandemicznych obostrzeń, udało nam się podpisać umowę najmu. Dom mamy jednak dopiero od 1-ego września, zatem do końca wakacji przebywamy w domku letnim zwanym Holenderką, który znajduje się w ośrodku wczasowym Chalet Parc de Vechtoever w mieście Nederhorst den Berg w Holandii Północnej. Jest to duży, zamknięty ośrodek, w którym jest ponad 100 domków, zarówno prywatnych, jak i ogólnodostępnych (do wynajęcia za ok. 1100 EUR za miesiąc). Cena na nasze polskie warunki zwala z nóg, ale w Niderlandach jest to standardowa cena za wynajem. Ale wracając do ośrodka, moim zdaniem jest przepiękny, bardzo czysty i zadbany, przyjazny środowisku, psom i rodzinom z dziećmi. Oprócz pól i lasów dokoła, mamy tu mały basen, staw, rzekę, kort tenisowy, plac zabaw i restaurację. Domki są nowoczesne i ładnie urządzone; być może niebawem pokażę wam wyposażenie w osobnym wpisie. Jedyne, czego moim zdaniem tu brakuje, to WiFi i sklep spożywczy w obrębie ośrodka lub chociaż w pobliżu. Niemniej uważam, iż jest to idealne, wprost bajkowe miejsce na wakacje i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dajcie znać, jak wam się podoba. 😘Komentarze

 1. Jest przepięknie, szkoda że musicie tak dużo płacić, ale trzymam kciuki, żeby wszystko poszło jak najlepiej <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No rozbój w biały dzień, Dorotko, ale przynajmniej jest pięknie jak w bajce 😉

   Usuń
 2. Widoki iście wakacyjne . Super że udało się podpisać umowę najmu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne miejsce, widać ze tam jest spokojnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę, a ja myślałam, że jesteś tylko na wakacjach :) Na długo wyjechaliście? Macie już pracę na miejscu? Co będziesz robić? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkanie mamy na razie na rok (z możliwością przedłużenia umowy),na razie mam wakacje, a od września szukam pracy w zawodzie, czyli tłumaczenia i ewentualnie nauczanie angielskiego 😉

   Usuń
  2. Oj tak. Na szczęście mam też dom w PL, do którego zawsze można wrócić w razie W ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)