Social media

Kochani, nadeszła wiekopomna chwila, aby się przyznać do mojego uzależnienia: otóż jestem maniaczką Internetu, vlogów (tj. video blogów - jeśli ktoś się nie orientuje ;), portali społecznościowych oraz zakupów w sieci. Poniżej przedstawię Wam mały zarys tego, co mnie kręci w sieci, co inspiruje, kogo moim zdaniem warto śledzić, i od czego po prostu nie mogę się oderwać... W pierwszej części skupię się na portalach społecznościowych.  Enjoy!

Social media 

Od kilku lat udzielam się na Facebooku i codziennie sprawdzam stronę główną oraz posty znajomych po kilka lub kilkanaście razy. Facebook'owe konto miałam pierwsza w mojej miejscowości rodzinnej, ponieważ zostałam zaproszona do kontaktów przez znajome angielki z obozu językowego. Co prawda, najpierw był portal Hi5 (w 2005 roku), potem Facebook. Dzięki takim portalom jest mi łatwiej utrzymywać kontakt ze znajomymi oraz być na bieżąco ze stronami i ludźmi, którzy mnie interesują. 

Obawiam się jednak, że Facebook powoli zaczyna odchodzić do lamusa, a to za sprawą Instagram'u, w którym się zakochałam pod koniec lutego bieżącego roku. Było to podczas służbowego wyjazdu do Bułgarii, kiedy to zapomniałam spakować moją lustrzankę do bagażu podręcznego, w związku z czym byłam zmuszona robić zdjęcia telefonem (z braku laku...). Za pomocą aplikacji Instagram mogłam szybko i łatwo obrabiać zdjęcia i od razu udostępniać je znajomym. Ponadto, na Instagramie można obserwować bardzo ciekawych i kreatywnych ludzi z całego świata. Jest tam wiele pięknych zdjęć i fajnych, pozytywnie zakręconych "wariatów". Jest to w zasadzie taki wielki, międzynarodowy album fotograficzny; moim zdaniem rewelacyjne źródło rozrywki, informacji i inspiracji.

Tweeter, Goldenline, lubimyczytac.pl - owszem, tam też mam konta, zaglądam do nich sporadycznie, jednak to Youtube zabiera mi największą ilość wolnego czasu, a to głównie za sprawą moich subskrybowanych kanałów muzycznych, tematycznych i vlogów, które śledzę, a wśród nich moje ulubione:

*Łukasz Jakubiak i jego "kawalerkowe" wywiady ze znanymi ludźmi; ostatnio najpopularniejszy wywiad z Edytą Górniak (w 3 częściach):

https://www.youtube.com/user/20m2Lukasza

*Beauty blogerka z Londynu Preeti Iswaran, jej makijażowe tutoriale, relacje z podróży oraz jej zwariowany mąż:

https://www.youtube.com/user/utubemakeup*NissiaX, dziewczyna z Polski, mieszkająca w Nowym Jorku, jej zdrowy styl życia, kosmetyki, DIY, itp.:

https://www.youtube.com/user/nissiax83

Polecam jej wiosenny smoothie:
*DesignYourLife - vlog Aliny Moskwy i jej genialne DIY:

https://www.youtube.com/user/DesignYourLifePl

Poniżej filmik o jej organizerze - polecam wszystkim niezorganizowanym!*Vlog Hani Knopińskiej, oficjalnej makijażystki Avon oraz szefowej portalu milionkobiet.pl:

https://www.youtube.com/user/digitalgirlworld13*Tutoriale makijażystki Magdaleny Pieczonki, współpracującej z Mają Sablewską w jej "SSNM":


https://www.youtube.com/user/magdapieczonka

Makijaż dla opadającej powieki wg Pieczonki:


   
xo,


Komentarze