"Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej. Zamień białe na zielone" - recenzja

"Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej" przeczytałam dwa razy. Pierwszy raz nie byłam gotowa na zmianę sposobu odżywiania, natomiast zachwyciły mnie zdjęcia oraz sama historia autorki, która borykała się kiedyś z nadwagą i brakiem energii, ponieważ odżywiała się bardzo źle (jej dieta opierała się przede wszystkim na hektolitrach kawy i batonach czekoladowych). Drugi raz sięgnęłam po książkę Sablewskiej, gdy już sama miałam dosyć moich zaburzeń żołądkowo-jelitowych, sporą nadwagę, wstręt do własnego odbicia w lustrze, jak również ogromny spadek energii. 


Książka opisuje moment, w którym autorka (znana z TV była menedżerka gwiazd, a obecnie doradca wizerunkowy) trafiła do kliniki Vimed w Warszawie, zrobiła test na ukrytą nietolerancję pokarmową i postanowiła diametralnie zmienić swój sposób odżywiania, zgodny z jej osobistym kodem odżywiania. Cała historia jest niezwykle szczera i inspirująca, napisana prostym, przystępnym językiem, dzięki czemu Sablewska "trafia" do każdego czytelnika, każdego człowieka. Ponadto, Maja Sablewska  prezentuje w książce własne przepisy i sposoby na to, jak odżywiać się lekko i zdrowo. Niektóre z nich są bardzo odkrywcze, natomiast niektóre są dość znane i powszechne (zalecenia wielu dietetyków i poradników żywieniowych). Sablewska podkreśla jednak, iż nie jest dietetykiem ani żadnym specjalistą od odżywiania, mimo to zachęca czytelników do wykonania podobnych badań i ułożenia dla nas diety indywidualnej, która będzie dla nas idealnym rozwiązaniem.
Moja ogólna ocena jest pozytywna, ponieważ książka jest cudowną inspiracją do wielkich zmian, dobrze się ją czyta, przyjemnie ogląda piękne zdjęcia zarówno potraw (m.in. dań z kaszy jaglanej), jak i samej Mai Sablewskiej, natomiast samo wprowadzenie zaleceń z książki w życie procentuje zdrowiem, lepszym wyglądem i wspaniałym samopoczuciem. Warto zatem mieć w swojej biblioteczce pozycję, do której będziemy regularnie zaglądać i dzięki której nasze życie będzie lepsze. :-) 
Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)