Jedz jak Budda. Jak jeść świadomie i zdrowo

Zdrowy styl życia oraz zrównoważona dieta są dla mnie bardzo ważne, dlatego z ogromnym zaciekawieniem sięgnęłam po nowy poradnik pt. Jedz jak Budda. Jest to mała, urocza książeczka, wydana w lipcu 2021 roku przez Wydawnictwo Kobiece, z której dowiemy się między innymi tego, kim był Budda, jak się odżywiał oraz jakie techniki jedzenia sprzyjają utracie nadmiarowych kilogramów. Jeśli dbacie o linię i zdrowie, ta publikacja na pewno was zainteresuje.Książka, napisana przez Tarę Cottrell i Dana Zigmond'a, liczy ponad 250 stron, jest ładnie wydana i napisana przystępnym językiem. Czyta się ją bardzo szybko (w zasadzie jest to lektura na jeden, maksymalnie dwa dni, chyba że postanowimy ściśle stosować się do praktycznych wskazówek autorów, wtedy lektura rozciągnie się na kilka tygodni). Poradnik podzielono na cztery części, a pierwsza z nich ("Spostrzeżenia") jest czysto teorytyczna. Autorzy wyjaśniają, dlaczego tyjemy, oraz przytaczają wyniki badań przeprowadzonych zarówno na myszach, jak i ludziach. Generalnie, ich metoda opiera się na ograniczeniu naszego jedzenia do określonej ilości godzin. Więcej oczywiście zdradzić nie moge, ale jeśli jesteście zaintrygowani, sami dowiecie się tego w trakcie lektury. Druga część ("Praktyka") zawiera sporo konkretnych porad i wskazówek odnośnie diety, snu, ćwiczeń fizycznych czy spożywania alkoholu, trzecia część opisuje przeszkody, z jakimi musimy się zmagać (m.in. jedzenie emocjonalne, na pocieszenie, jedzenie przy dzieciach, na randkach czy w pracy), zaś w czwartej części ("Doskonałość") przeczytamy o sile modlitwy i medytacji oraz traktowaniu naszych ciał jak świątyń.   


Ogólnie rzecz biorąc, "Jedz jak Budda" to bardzo przystępny poradnik dla wszystkich osób zainteresowanych dietami, zdrowym stylem życia, uważnością czy buddyzmem. Mimo, iż w ogólnym rozrachunku ta metoda odżywiania nie jest odkryciem Ameryki, można dowiedzieć się z tej książki kilku nowych rzeczy, a ogromnym plusem jest humor i lekki ton autorów. Cottrell i Zigmond proponują i pokazują różne rozwiązania, ale do niczego nie zmuszają - jeśli chodzi o tak delikatne kwestie, jak religia, spożywanie mięsa czy alkoholu, dezycje i wybory pozostawiają czytelnikom. Ja to szanuję, a poradnik oceniam na "szóstkę" (6/10).  Autor: Tara Cottrell, Dan Zigmond 
Tytuł: Jedz jak Budda. Jak jeść świadomie i zdrowo.
Tytuł oryginału: Buddha's Diet: The Ancient Art 
of Losing Weight Without Losing Your Mind
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Oprawa: Miękka
Data wydania: 28.07.2021
Ilość stron: 256
Moja ocena: 6/10.Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

Koniecznie zerknijcie na aktualne promocje, 
 jak również ciekawe nowości wydawnicze.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)