Sprawa Sary

Karolina Głogowska to dziennikarka, pisarka i redaktorka, współpracująca z m.in. z serwisem Onet, WP, Polską Agencją Prasową czy telewizją Asta. Jest współautorką powieści "Dwanaście życzeń", "Inna kobieta" oraz "Zanim cię zapomnę". "Sprawa Sary" to jej najnowsza (i druga solowa) powieść, wydana w sierpniu 2021 roku przez Wydawnictwo W.A.B.. Przyznam, że było to moje pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki. Jeśli jesteście ciekawi, co mnie urzekło w "Sprawie Sary", zapraszam na recenzję. 


"Sprawa Sary" to thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się współcześnie oraz latem 1993 roku w okolicach Kwidzyna. Witek Wedler to zawiedziony życiem i pracą w "Magazynie" dziennikarz śledczy. Jest przed 40-tką, ale nadal mieszka sam i porównuje wszystkie poznane kobiety do swej pierwszej dziecięcej miłości, Sary. Pod wpływem ataków padaczki oraz głosów, które ostatnio słyszy, Witold idzie na zwolnienie lekarskie, wraca do Brzezińca oraz do sprawy zaginionej w 1993 roku swej pierwszej miłości. Odkryje nie tylko szokujące tajemnice, ale również dowie się, co tak naprawdę stało się z zaginioną trzynastolatką: uciekła, została porwana, zamordowana, czy też może wciąż gdzieś żyje? Więcej oczywiście zdradzić nie mogę, ale powiem jedno: żaden wielbiciel dobrej literatury, zagadek kryminalnych czy dramatów obyczajowych nie będzie zawiedziony.


"Sprawa Sary" Głogowskiej to historia napisana w tak realistyczny i wnikliwy sposób, że czytelnik dosłownie przenosi się do lat 90. i ma wrażenie, że sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Jestem w podobnym wieku, co główny bohater i narrator, Witold, i doskonale pamiętam lata dojrzewania, wakacje, klimat, styl ubierania i muzykę mojej ukochanej dekady (na marginesie dodam, że w '93 roku miałam dokładnie 11 lat). Ale wracając do powieści, trzeba przyznać, że autorka skonstruowała nie tylko wciągającą zagadkę kryminalną, ale również skomplikowane psychologicznie i bardzo autentyczne postaci (a zwłaszcza postać Teresy, Grodeckiego czy Witka). "Sprawa Sary" to doskonały thriller psychologiczny i dramat obyczajowy, który wciąga już od pierwszego akapitu; z jednej strony dobrze i szybko się czyta, ale mimo wszystko pewnie długo zostanie w pamięci czytelnika. Myślę, że jest to idealna propozycja zarówno dla miłośników dobrego kryminału, jak i dla wszystkich osób, które pamiętają i kochają lata 90. Mówiąc krótko, "Sprawa Sary" Głogowskiej to kawał dobrej polskiej literatury oraz fantastyczny materiał na rewelacyjny film lub serial. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej pozycji, to z całego serca polecam nadrobić. xo


Autor: Karolina Głogowska
Tytuł: Sprawa Sary 
Wydawnictwo: W.A.B.
Data premiery: 11.08.2021
Ilość stron
336
Oprawa: Miękka
Moja ocena: 8/10.
                                  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

Koniecznie zerknijcie na aktualne promocje, 
 jak również ciekawe nowości wydawnicze.

Komentarze

 1. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. latem 93' miałam całe 2,5 roku :P chętnie sięgnę po tę książkę. Lubię książki, których klimat dosłownie "przenosi w czasie" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię, a najchętniej w lata 80. i 90. - moje dwie ukochane dekady :)

   Usuń
 3. Lubię historie kryminalne ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo lubię takie książki więc myślę, że ta by mi się spodobała:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja teraz czekam na książkę "Matka wynalazku" . Zapowiada się ciekawie, mam nadzieję, że się nie zawiodę:)

   Usuń
  2. Domyślam się, że mowa o tej książce o uprzedzeniach? Faktycznie brzmi ciekawie :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy konstruktywny komentarz!

UWAGA!!! proszę nie spamować i nie umieszczać linków do swoich blogów czy stron. Sama potrafię Was znaleźć w sieci ;)

Korzystanie z tej strony i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.

- Justyna F (Elfie)